.:: Hava Kaynaklı Isı Pompası ::.
   
         
   
 

İsteğe göre içeri veya dışarı kurulum ; Hava kaynaklı ısı pompaları dışarı kurulum için elverişlidir. Sağlam toz boya kaplı metal gövde, ısı pompalarına kar, nem, rüzgar ve havaya karşı yıllarca koruma sağlar. Isı pompasını içerideki ısıtma sistemine bağlamak için: gidiş-dönüş akışını sağlayan iki ısı izoleli boru ile elektrik bağlantı kablolarının yere döşenmesi gerekir. Eğer, estetik amaçlarla, ısı pompasını bahçenize kurmak istemiyorsanız, içeri kurulabilen ısı pompalarımız sizin için pratik bir alternatif olacaktır. Bu ısı pompa sistemleri her odaya uyum sağlayabilir. Isı pompası daha sonra ısı kaynağı olan dışarıdaki havaya hava kanalları yardımıyla bağlanır.

Isı kaynağı olarak dışarıdaki hava kullanıldığında; * Isı pompaları yıl boyunca +35 C0 ile - 25 C0 arasında çalışabilir. Tükenmez ısı kaynağı olan hava sayesinde her daim çalışır.Isıtma, iç mekan sıcak su temini ve yüzme havuzlarının ısıtılması gibi amaçlarla kullanılabilir.

Dışarı kurulum için hava kaynaklı ısı pompaları; * Isı kaynağı kullanımı kolaydır. Hava koşullarına dayanıklı ısı pompası, drenaj ekipmanlı yapı üzerine kurulur. Su boruları ve Elektrik kabloları güvenli bir biçimde yeraltına yerleştirilir.

İçeri kurulum için hava kaynaklı ısı pompaları; * Isı kaynağı hava kanalları veya hortumları aracılığı ile alınır. Dış duvara ısı pompası kurulur. Yatırımlı olan dış duvar boşluğu, yağmurdan ve diğer dış etkenlerden korunur.
Alternatifler; * Atık ısı geri kazanım yoluyla ısıtma ve soğutma tekrar kullanılır.30 kW’ın üzerinde ısı yükleri için paralel bağlantı kurulabilir.

   
.